Minecraft Fırın Nasıl Yapılır

Minecraft oyununda kullanılan ve yapımı basit eşyalar ile devam ediyoruz. Bu gün size yine yapımı basit ama çok işimize yarar bir eşyadan bahsedeceğim. Evet konu başlığından da anlaşıldığı gibi minecraft oyununda fırın yapımını anlatacağım. Ayrıca fırının nerelerde kullanıldığını ve işlere yaradığını da bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Fırın yapımı çok basit demiştik. Yapımı için neler gerekir diye sorarsanız sadece taş bulmanız fırın yapımı için yeterlidir. Oyun içinde ismi (cobblestone) olarak geçer. Taş bulmak çok kolaydır dağların yamaçlarında yada aşağı doğru 2-3 kare kazarak taşa ulaşabilirsiniz. Taş çıkartmak için kazma ya ihtiyacınız vardır. Kazma olmadan da taş çıkartabilirsiniz fakat daha uzun sürecektir.

Evet 8 adet taşınız ve bir craftig table varsa fırın yapabilirsiniz demektir. Nasıl yapıldığında anlatalım hemen. Crafting table açın ve 8 adet taşı ortada tek bir boşluk kalacak şekilde dizin ve fırın sahibi olun. Fırının nasıl yapıldığını aşağıdaki resimden daha net öğrenebilirsiniz.

minecraft fırın nasıl yapılır

Minecraft oyununda fırın resimde gösterildiği gibi 8 adet taş ile yapılır

 

Fırın Nasıl Kullanılır Neler Yapılabilir

Fırın minecraft oyununda pişirme işlemleri ve maden eritme için kullanılır. Çok zorda kalırsanız ışık kaynağı olarak da kullanabilirsiniz. Fırın ile bir şeyler pişirmek yada eritmek isterseniz fırının üzerine sağ tıklayın. Sağ tıkladığınızda fırına ait ayrı bir ekran gelmektedir. Burada yakıt yeri ve pişirmek istediğiniz yada eritmek istediğiniz madeni koyacağınız yer bulunmakta. Üst tarafa pişirmek istediğiniz yiyeceği yerleştirin, alt tarafa ise odun yada  kömür koymanız gerekmekte. Burada kömürünüz var ise kömür kullanmanız tavsiye edilir yok ise odunda kullanabilirsiniz. Odun derken ahşap değil direk ağaçlardan topladığınız odunları koymanız gerekmekte. Ayrıca fırında isterseniz kendi kömürünüzü de yapabilirsiniz. Üst kısma ahşap koyduğunuz zaman kömür elde edersiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>